Zlikwidowano nielegalną plantację konopi - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano nielegalną plantację konopi

Data publikacji 28.07.2016

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez policjantów, gdy przyszli doglądać nielegalną uprawę konopi indyjskich, którą zorganizowali w lesie nieopodal Elbląga. Kiedy przychodzili do lasu udawali grzybiarzy. W chwili zatrzymania mieli ze sobą koszyk z grzybami głównie niejadalnymi.

Funkcjonariusze operacyjni zatrzymali dwóch mężczyzn w chwili, gdy przyszli do lasu podlać sadzonki. 27-latkowie zostali zatrzymani po krótkim pościgu. Na początku nie chcieli się przyznać do uprawy konopi. Policjanci zgromadzili jednak spory materiał dzięki któremu udowodniono im, że to nie pierwsza ich wizyta w tym miejscu.

Łącznie zabezpieczono ponad 200 krzewów konopi. Znajdowały się one na trzech leśnych plantacjach wielkości kilkunastu metrów kwadratowych. Mężczyźni aby posadzić sadzonki wycięli część drzewostanu, a nawet ogrodzili rośliny palikami i sznurkiem. Policjanci, którzy zajmowali się tą sprawą współpracowali z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Elbląg.

Zatrzymani mężczyźni oprócz zarzutów nielegalnej uprawy mogą usłyszeć również zarzuty wyrządzenia szkód w drzewostanie leśnym.

(KWP Olsztyn /dk)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja