Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali dwa wózki inwalidzkie i zatrzymali sprawców ich kradzieży

Data publikacji 29.07.2016

Odzyskane dwa wózki inwalidzkie i zarzuty dla trzech osób to efekt pracy policjantów z warszawskich Bielan. Kryminalni zatrzymali Tomasza W., Katarzynę L. i Marka M. Cała trójka odpowie teraz za kradzież i kradzież z włamaniem. Oba wózki o wartości około 40 tys. zł już wróciły do właściciela.

Do pierwszej kradzieży wózka inwalidzkiego doszło pod koniec maja. Nieznani sprawcy z pomieszczenia socjalnego w bloku przy ulicy Nocznickiego zabrali elektryczny wózek inwalidzki o wartości około 20 tys. zł. Kolejna kradzież wózka inwalidzkiego, będącego własnością tego samego pokrzywdzonego, miała miejsce kilka dni temu. Wówczas sprawcy włamali się do autobusu zaparkowanego przy bloku i zabrali kolejny wózek inwalidzki.

Sprawą zajęli się kryminalni z Bielan. Funkcjonariusze wykonali szereg czynności operacyjnych zmierzających do ustalenia, gdzie obecnie znajdują się wózki, w czyim są posiadaniu i w końcowym rezultacie do zatrzymania podejrzanych o kradzieże.

Kilka dni temu doszło do zatrzymania 3 osób. Wszystkich zatrzymanych dowieziono do bielańskiej komendy i umieszczono w policyjnym areszcie. 21-letni Tomasz W., 19-letnia Katarzyna L. i 19-letni Marek M. już usłyszeli zarzuty. 21-latek odpowie za  kradzież z włamaniem i kradzież obu wózków, Katarzyna L. za kradzież, za co grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności, a Marek M. za kradzież z włamaniem, które zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Oba wózki już zostały zwrócone właścicielowi.

KSP / ig

  • Policjanci odzyskali dwa wózki inwalidzkie i zatrzymali sprawców ich kradzieży
  • Policjanci odzyskali dwa wózki inwalidzkie i zatrzymali sprawców ich kradzieży
  • Policjanci odzyskali dwa wózki inwalidzkie i zatrzymali sprawców ich kradzieży
Powrót na górę strony