Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Karmel - nowy koń w szeregach zachodniopomorskiej policji

Dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie kolejny wierzchowiec zasilił szeregi Sekcji Konnej Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Nowy koń rasy śląskiej ma na imię Karmel i ma 5 lat. Jest maści karej i ma 173 cm w kłębie. Teraz w naszym garnizonie służy 8 koni i 7 jeźdźców.

W tej chwili trwa aklimatyzacja konia w nowym miejscu. Jednak już niedługo Karmel rozpocznie szkolenie mające na celu przygotowanie go do służby w Policji. Takie szkolenie młodego konia trwa minimum 6 miesięcy. Jego długość zależy w głównej mierze od samego konia i od tego,  jak szybko będzie przyswajał nowe umiejętności.

Przygotowaniem wierzchowca zajmuje się policyjny instruktor jeździectwa współpracujący z cywilnym instruktorem jeździectwa Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Obecnie w Sekcji Konnej Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie jest 8 koni i 7 jeźdźców.

Policyjne wierzchowce sprawdzają się w terenie, w którym trudno poruszać się samochodem, a dzięki koniom można szybko dotrzeć tam gdzie ma miejsce zakłócanie porządku publicznego. Policjanci na wierzchowcach patrolują teren plaży, miejsca zalesione i inne trudno dostępne. Nie brakuje ich również w samym mieście, głównie tam, gdzie ruch pojazdów jest zabroniony.

W sezonie letnim patrole konne pełnią również służbę w miejscowościach nadmorskich, gdzie wzbudzają duże zainteresowanie i stają się dodatkową atrakcją dla turystów spędzających wakacje nad morzem.

(KWP Szczecin / mm)

  • policjant prezentuje konia
  • policjant prezentuje konia
Powrót na górę strony
Polska Policja