Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Jabłko czy cytryna” - akcja prudnickich policjantów

Data publikacji 29.07.2016

Cytryna zamiast mandatu, a jabłko dla kierowcy, który przestrzegał przepisów ruchu drogowego. Taką akcję przeprowadzili prudniccy policjanci wspólnie z półkolonistami. Podczas prowadzonych działań, dzieci wręczyły kierującym 4 jabłka i 8 cytryn. W jednym przypadku kontrola zakończyła się mandatem.

W Rudziczce, prudniccy policjanci wspólnie z uczestnikami półkolonii, prowadzili działania „Jabłko czy cytryna”. Przez ponad godzinę, funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy nie łamią przepisów ruchu drogowego w rejonie miejscowej szkoły. W trakcie kontroli dzieci nagradzały jabłkiem kierowców, którzy jechali zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Natomiast kierowcy, co do których istniały „zastrzeżenia”, zamiast mandatu mogli zjeść plasterek cytryny.

Podczas prowadzonych działań dzieci wręczyły 4 jabłka oraz 8 cytryn. Sami kierujący byli zaskoczeni nietypową kontrolą i z uśmiechem na twarzy przyjmowali owoce – nawet te kwaśne. Tylko w jednym przypadku kontrola zakończyła się mandatem. Kierujący osobowym audi, który w rejonie szkoły jechał za szybko o 23 km/h, ku zdziwieniu wszystkich, wolał zostać ukarany mandatem karnym niż zjeść kwaśną cytrynę.

Na zakończenie akcji, mundurowi uczestnikom półkolonii podarowali odblaski, aby Ci zawsze byli widoczni na drodze.

(KWP Opole / mm)

  • dzieci wręczają owoce kierowcom
  • dzieci wręczają owoce kierowcom
  • pamiątkowe zdjęcie dzieci z policjantami
Powrót na górę strony