Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o włamania oraz produkcję "polskiej heroiny"

Data publikacji 14.03.2006

Policjanci Komisariatu Policji Wrocław – Rakowiec zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonywanie włamań i kradzieży oraz produkcję "polskiej heroiny".

13 marca 2006 r. w godzinach popołudniowych funkcjonariusze zatrzymali w jednym z wrocławskich mieszkań dwóch mężczyzn w wieku 27 i 34 lat. W mieszkaniu należącym do jednego z mężczyzn policjanci znaleźli sprzęt do produkcji "polskiej heroiny". Zabezpieczono strzykawkę z zawartością narkotyku. Okoliczności, które funkcjonariusze zastali na miejscu wskazywały na to, że chwilę wcześnie odbywała się tam jego produkcja.

Ponadto, w związku z prowadzoną sprawą policjanci udowodnili zatrzymanym dokonanie od stycznia br. blisko 50 włamań i kradzieży na terenie Wrocławia, głównie na Brochowie. Sprawcy włamywali się głównie do altanek działkowych, garaży i pomieszczeń gospodarczych. Podczas włamań kradli wszystko, co przedstawiało jakąś wartość m.in. sprzęty działkowiczów, narzędzia, przedmioty metalowe, rowery.

Skradzione przedmioty sprawcy sprzedawali do punktów skupu złomu lub przygodnie napotkanym osobom. Jak ustalono, zdobyte w ten sposób pieniądze przeznaczali na zakup narkotyków lub prekursorów do produkcji "polskiej heroiny".

Policjanci zajmujący się tą sprawą podejrzewają, że mężczyźni mogą mieć na koncie jeszcze więcej włamań. Za czyny, o które są podejrzewani grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony