Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusz z olsztyńskiego oddziału prewencji Policji będzie walczył o olimpijski medal w Brazylii

Data publikacji 29.07.2016

W Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie ślubowanie olimpijskie złoży m.in. sierż. Maciej Sarnacki - policjant Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, a jednocześnie najlepszy polski judoka w kategorii powyżej 100 kg. Olsztyński policjant odbierze również nominację do reprezentacji Polski na XXXI Letnie Igrzyska Olimpijskie w Brazylii.

Od dwóch lat Maciej Sarnacki brał udział w wielu międzynarodowych turniejach rozgrywanych na różnych kontynentach, zbierając punkty potrzebne do kwalifikacji.

W ramach kwalifikacji stoczył 60 walk wygrywając 60% z nich.

Do jego największych zwycięstw w tym czasie zaliczyć można m.in. srebrny medal w European Open, turnieju, który w 2014 r. odbył się w Madrycie oraz trzecie miejsce w prestiżowym Grand Slamie rozgrywanym w Rosji. Rok później wygrał turniej o Puchar Świata rozgrywany w Warszawie.

W tym roku, mimo kłopotów w cyklu treningowym z powodu kontuzji kolana, Maciej Sarnacki wywalczył kolejne cenne punkty w rankingu olimpijskim zajmując III miejsce w Pucharze Świata w Tbilisi w Gruzji oraz VII w Pucharze Świata w Kazachstanie.

(KWP Olsztyn /dk)

Powrót na górę strony