Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci będący po służbie interweniowali w sprawie kierowcy ciężarówki, który zignorował zakaz wjazdu i uderzył w wiadukt kolejowy naruszając jego konstrukcję

Data publikacji 30.07.2016

Trzebniccy policjanci tuż po zakończonej służbie podjęli interwencję wobec kierującego samochodem ciężarowym, który uderzył w metalową konstrukcję wiaduktu kolejowego. Funkcjonariusze niezwłocznie zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zaczęli kierować ruchem. Wezwano także specjalistyczny sprzęt, który pomógł w usunięciu auta spod przejazdu. Sprawca wykroczenia drogowego został ukarany mandatem karnym. Dalsze postępowanie w tej sprawie, rozstrzygnie czy niefrasobliwy kierowca odpowie również za uszkodzenie konstrukcji wiaduktu.

Policjanci wychodząc po służbie z komendy zauważyli samochód ciężarowy, który uderzył w wiadukt kolejowy przy ul. Wrocławskiej w Trzebnicy. Natychmiast podjęli interwencję polegającą na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kierowaniu ruchem drogowym. Powiadomiony o zdarzeniu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, skierował na miejsce patrol będący w służbie oraz dwie jednostki Straży Pożarnej.

Jak ustalili policjanci kierowca najprawdopodobniej zignorował znak zakazu wjazdu i chciał przejechać pod wiaduktem, w wyniku czego doprowadził do uderzenia przewożonym kontenerem w wiadukt. Tym samym spowodował uszkodzenie elementów metalowych konstrukcji. Oględzin uszkodzonego wiaduktu dokonali przybyli również na miejsce pracownicy techniczni PKP.

Funkcjonariusze na miejsce zdarzenia sprowadzili specjalistyczny sprzęt, który pomógł w usunięciu pojazdu spod wiaduktu i nałożenie kontenera, który spadł z ciężarówki. Sprawca wykroczenia drogowego został ukarany mandatem karnym w wysokości 150 zł. Dalsze postępowanie w tej sprawie, rozstrzygnie czy niefrasobliwy kierowca odpowie również za uszkodzenie konstrukcji wiaduktu.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących, aby zwracać uwagę na znaki poziome i pionowe umieszczone przy drodze. Bardzo często są to informacje, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo.

KWP Wrocław / ar

Powrót na górę strony
Polska Policja