Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki sprawnej akcji policjantów pielgrzym z Paragwaju odzyskał swoje dokumenty

Data publikacji 30.07.2016

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przekazali obywatelowi Paragwaju dokumenty. Pielgrzym pozostawił je w jednym z punktów pocztowych. Dzięki szybkim działaniom służb pątnik mógł odebrać dokumenty. Wśród nich był też bilet lotniczy. Bez niego, powrót Paragwajczyka do domu byłby utrudniony.

W czwartek ( 28.07.) wieczorem, w jednej z placówek pocztowych na terenie kraju odnalezione zostały dokumenty należące do obywatela  Paragwaju. Dokumenty szybko zostały przekazane w ręce mazowieckiej policji. Całość dokumentów znajdowała się w opakowaniu które posiadają  osoby uczestniczące w ŚDM, tzw. pakiecie pielgrzyma. W związku z tym pracujący nad sprawą funkcjonariusze szybko doszli do wniosku, że właściciel odnalezionych dokumentów najprawdopodobniej przebywa na terenie Małopolski. Niezwłocznie nawiązali  kontakt z funkcjonariuszami z naszego województwa, którzy natychmiast potwierdzili, że Paragwajczyk przebywa w Krakowie.  W nocy z  czwartku na piątek  mazowieccy policjanci osobiście przywieźli ważne dla obcokrajowca dokumenty i przekazali je kolegom z Krakowa, po czym  udali się do Brzegów, aby wesprzeć kolegów i czuwać nad bezpieczeństwem pielgrzymów. 

Kilka godzin później , w  piątek  rano mężczyzna został zaproszony do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, gdzie w asyście polskiej opiekunki(tłumaczki) odebrał swoje dokumenty. Pielgrzym był niezwykle wzruszony a także wdzięczny polskiej policji za sprawne działania. Wśród odzyskanych dokumentów był bowiem jego paszport oraz bilet lotniczy, bez którego powrót do domu w zaplanowanym  terminie byłby bardzo utrudniony.

Ta historia znalazła swój szczęśliwy finał. Był on możliwy dzięki dobrej współpracy pomiędzy funkcjonariuszami z małopolskiego i mazowieckiego garnizonu policji.

(KWP w Krakowie / dm)

Powrót na górę strony
Polska Policja