Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja ratownicza na wodach Zatoki Gdańskiej

Data publikacji 01.08.2016

Policjanci z komendy miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej uratowali 13-latkę, dryfującą na desce windsurfingowej. Nastolatkę zastała nagła zmiana pogody. Mundurowi wciągnęli na pokład młodą dziewczynę i bezpiecznie przetransportowali ją na brzeg.

W miniony piątek policjanci z komendy miejskiej i funkcjonariusze straży granicznej pełnili wspólną służbę na wodach Motławy, Martwej Wisły i Zatoki Gdańskiej, czuwając nad bezpieczeństwem wszystkich osób. Około godz. 14.00 w trakcie patrolowania kąpieliska w rejonie Jelitkowa mundurowi zauważyli, że młoda osoba wzywa pomocy. Dziewczyna znajdowała się około 600 metrów od brzegu i dryfowała na desce windsurfingowej.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli jej z pomocą. Okazało się, że nagła zmiana pogody, silny wiatr i gwałtowne opady deszczu sprawiły, że 13-latkę zniosło na wysokość Jelitkowa i nie miała już sił płynąć dalej. Funkcjonariusze udzielili pomocy uczestniczce zawodów, organizowanych na wodach Sopotu, wciągnęli ją na łódź i bezpiecznie przetransportowali na brzeg.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy z komendy miejskiej i straży granicznej nie doszło do tragedii.

(KWP w Gdańsku / ms)

Powrót na górę strony