Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

37-latek zatrzymany do sprawy wypadku drogowego

Data publikacji 02.08.2016

Szprotawscy policjanci służby kryminalnej zatrzymali 37-letniego mężczyznę do sprawy wypadku drogowego, do którego doszło nad ranem 29 lipca tego roku. Dziś) mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu.

W piątek (29 lipca) o godz. 6.00 rano oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu otrzymał telefoniczne zgłoszenie od dyspozytora pogotowia ratunkowego, o wypadku drogowym na trasie Mycielin – Nowe Miasteczko (powiat żagański).

Na miejscu zdarzenia ustalono, że na łuku drogi samochód marki BMW, na niemieckim numerach rejestracyjnych, z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Jeszcze przed przyjazdem policyjnego patrolu, pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala w Nowej Soli w stanie ciężkim nieprzytomną kobietę, która uczestniczyła w wypadku drogowym. W sprawie wypadku drogowego Prokuratura Rejonowa w Żaganiu wszczęła śledztwo.

W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie ustalili właściciela BMW, który uczestniczył w wypadku i tożsamość kobiety, która trafiła do szpitala.  Okazało się, że jest to 36-letnia mieszkanka gminy Szprotawa, która nigdy nie miała uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjanci pionu kryminalnego prowadzili intensywne działania operacyjne i śledcze, zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności i przyczyn tego wypadku. Jeszcze tego samego dnia (29.07) policjanci ustalili osobę, 37-letniego mężczyznę, bez stałego miejsca zamieszkania, który mógł mieć związek z wypadkiem drogowym na trasie Mycielin – Nowe Miasteczko.

Mężczyzna ukrywał się przed policjantami. Przez cały weekend szprotawscy policjanci, przy współpracy z policjantami z sąsiednich powiatów prowadzili intensywne działania zmierzające do zatrzymania 37-latka.

Wczoraj (1 sierpnia), policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Szprotawie zatrzymali na terenie Małomic (powiat żagański) 37-letniego mężczyznę do sprawy wypadku drogowego.

Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu, gdzie zostaną podjęte decyzje co do zatrzymanej osoby.

KWP Gorzów Wlkp. / ig

  • Policjanci prowadzą 37-latka zatrzymanego do sprawy wypadku drogowego
  • Policjanci prowadzą 37-latka zatrzymanego do sprawy wypadku drogowego
  • Policjanci prowadzą 37-latka zatrzymanego do sprawy wypadku drogowego

Opis filmu: 37-latek zatrzymany do sprawy wypadku drogowego

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.75 MB)

Powrót na górę strony