Kolejny policjant na podium – funkcjonariusz z Legnicy wygrał XIV Bieg Górski

Wrócił do biegania i już odniósł sukces. Policjant z Legnicy, asp. szt. Arkadiusz Smolikowski był bezkonkurencyjny w bardzo trudnym XIV Biegu Górskim "Do Dobrego Źródła", w którym wystartowało ponad 110 zawodników. Sukces tym większy, że funkcjonariusz miał przerwę w biegach. Aktywne treningi wznowił niedawno.

Asp. szt. Arkadiusz Smolikowski w Policji służy od 26 lat. Biegał aktywnie w latach 80-tych, gdzie jako reprezentant Śląska Wrocław zdobył m.in. mistrzostwo Polski juniorów w biegu na 3000 m. Na początku nowego stulecia w mistrzostwach Polski w Dębnie zdobył 4 miejsce w maratonie.

Niedawno postanowił wrócić do biegania i aktywnie rozpoczął treningi, które przyniosły pożądany efekt. Pod koniec lipca br. funkcjonariusz wystartował w bardzo trudnym XIV Biegu Górskim "Do Dobrego Źródła". Okazało się, że asp. szt. Arkadiusz Smolikowski był bezkonkurencyjny. Zdobył I miejsce w swojej kategorii M40. W zawodach wystartowało ponad 110 zawodników.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.