Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 645 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów

Data publikacji 03.08.2016

645 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz zatrzymani dwaj mieszkańcy Ciechanowa to wynik pracy policjantów z komisariatu w Wieliszewie. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone, a podejrzani usłyszeli zarzuty posiadania papierosów bez oznaczeń polskimi znakami skarbowymi, będących towarem pochodzącym z czynu zabronionego. Skarb Państwa poniósł starty na ponad pół miliona złotych.

Działania policjantów z komisariatu w Wieliszewie doprowadziły do zabezpieczenia 645 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zatrzymali w tej sprawie dwóch mieszkańców Ciechanowa, 33-letniego Grzegorza R. oraz 42-letniego Adama U.

Policjant zespołu kryminalnego wieliszewskiego komisariatu na ulicy Myśliwskiej między drzewami zauważył dwa zaparkowane busy. Policjantowi sytuacja zaczęła wydawać się podejrzana, ponieważ dwóch mężczyzn przenosiło z jednego pojazdu do drugiego kartonowe pudełka. Policjant od razu powiadomił dyżurnego swojego komisariatu, a ten wysłał mu na pomoc załogę patrolowo-interwencyjną. Funkcjonariusze w  trakcie przeszukania busów  ujawnili 150 kartonów, a w nich luzem poukładane 645 tysięcy sztuk papierosów. 

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu w komendzie w Legionowie. Po zebraniu materiału dowodowego wieliszewscy dochodzeniowcy, przedstawili podejrzanym Grzegorzowi R. i Adamowi U. zarzut posiadania, wspólnie i w porozumieniu, papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, będących towarem pochodzącym z czynu zabronionego. 

Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli od mężczyzn 41530 złotych. Bezprawne działanie, o które podejrzani są zatrzymani spowodowało straty na szkodę Skarbu Państwa na ponad pól miliona złotych. Sąd zastosował wobec Adama U., karanego w przeszłości, tymczasowy areszt na 2 miesiące. 

(KSP / mm)

  • policjant pokazuje zabezpieczone papierosy
  • policjant pomaga wsiąść zatrzymanemu do radiowozu
  • policjanci prowadzą zatrzymanego

Film Policjanci zabezpieczyli 645 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów

Opis filmu: Policjanci zabezpieczyli 645 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli 645 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów (format flv - rozmiar 5.36 MB)

Powrót na górę strony