Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na fałszywe banknoty 50. złotowe

Data publikacji 14.03.2006

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji, wspólnie z policjantami z olsztyńskiego CBŚ, zatrzymali dwoje nastolatków z Nowego Dworu Gd., podejrzanych o produkcję podrabianych banknotów 50-złotowych.

Policjanci dysponowali informacją, że na terenie powiatu osoba produkuje fałszywe banknoty. Niedługo potem nad ranem zatrzymano na ulicy w Nowym Dworze Gd. 17-letniego Bronisława W., który miał przy sobie 32 fałszywe 50-złotówki o trzech różnych seriach.

Policjanci przeszukali jego mieszkanie i zabezpieczyli tam kolejnych 5 podrobionych banknotów oraz sprzęt komputerowy, na którym najprawdopodobniej pieniądze były drukowane. Policjanci przeszukali także mieszkanie jego 16-letniej znajomej. Tam również zabezpieczyli sprzęt komputerowy oraz banknot 50-złotowy służący jako matryca do podróbek.

Z ustaleń policjantów wynika, że młodzi ludzie kserowali banknoty. Jakość podróbek nie była najwyższa, niemniej jednak udało im się wprowadzić do obrotu kilka sztuk. Oboje są przesłuchiwani. 16-latka odpowie przed sędzią rodzinnym, 17-latkowi natomiast najprawdopodobniej zostanie przedstawiony zarzut z art. 310 par. 1 kk (fałszowanie pieniędzy), za który grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo kara 25 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony