Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Reprezentacja BMWP KGP na II. Ultramaratonie Powstańca 1944-2016 w Wieliszewie

W niedzielę 31 lipca 2016 r., w Gminie Wieliszew k. Warszawy, prawie pół tysiąca osób stanęło na linii startu w sztafecie lub biegu indywidualnym i spróbowało zmierzyć się z dystansem 63 kilometrów.

Ultramaraton Powstańca 1944-2016 to wydarzenie poświęcone 72. rocznicy Powstania Warszawskiego, które łączyło w sobie ogromną dawkę wiedzy historycznej z aktywnością sportową. Na wymagającej trasie o długości 63 km indywidualnie lub w sztafetach (od 2 do 7 osób) zawodnicy musieli przebyć szlak "kuriera powstańczego" i zaliczyć kolejne punkty kontrolne i punkty zmian, związane z historycznym szlakiem Polski Walczącej.

W gronie biegaczy była także reprezentacja Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. Na słowa uznania zasługuje wynik mł. insp. Łukasza Wilińskiego – Zastępcy Dyrektora BMWP KGP, który ukończył morderczy dystans 63 km i dotarł na metę na 48 miejscu z wynikiem 6:39:04 (w kategorii OPEN). W sztafecie służb mundurowych BMWP wystawiło drużynę w składzie: Marek Górnicki, Marcin Płóciennik, Paweł Dobosz, Małgorzata Dąbrowska, Krzysztof Grzywacz, Ewa Rudka, Paulina Krzak. Ich wspólny biegowy wysiłek pozwolił im osiągnąć czas 6:04:44, co dało 6. miejsce w kategorii Sztafet Służb Mundurowych i 28. Miejsce w kategorii OPEN Sztafety. 

Wspólny wysiłek, integracja i sportowa rywalizacja stworzyły wspaniałą atmosferę całego wydarzenia, a upał, który wprost lał się z nieba, nie przeszkodził biegaczom w osiągnięciu dobrych wyników i przede wszystkim przełamaniu własnych słabości. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań we wszystkich punktach programu imprezy, co odzwierciedliło się w liczbie zainteresowanych - zarówno biegaczy, jak i gości.

Gratulujemy całej reprezentacji BMWP KGP i zachęcamy do kolejnych biegowych startów!

(BMWP KGP / ms)

Powrót na górę strony