Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z narkotykami

Data publikacji 04.01.2008

Amfetaminę, marihuanę, heroinę, tabletki ekstazy, 15 dowodów rejestracyjnych i 8 tablic rejestracyjnych znaleźli policjanci z Pragi Północ w mieszkaniu 41-letniego Mariusza R. przy ul. Białostockiej. Razem z dilerem wpadł jego 24-letni kompan. Mariusz R. dziś stanie przed sądem, a jego kompan poddał się karze 6 miesięcy w zawieszeniu na dwa lata.

Kryminalni z Pragi Północ otrzymali informację, że w jednej z kamienic przy ul. Białostockiej odbywa się handel narkotykami. Natychmiast pojechali to sprawdzić. Drzwi mieszkania otworzył im 41 – letni Mariusz R. Mężczyzna po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazał się poszukiwanym do ustalenia miejsca pobytu.

Kryminalni po okazaniu nakazu przeszukania wezwali 41 – latka do wydania przedmiotów pochodzących z przestępstwa lub, których posiadanie jest zabronione. Mariusz R. twierdził, ze nie posiada takich rzeczy. Funkcjonariusze jednak nie dali wiary jego zapewnieniom i przystąpili do przeszukania. W kieszeni jego spodni i portfelu znaleźli dwa woreczki z amfetaminą. Natomiast pod bielizną ukrył 12 torebek z amfetaminą, 6 z marihuaną, 1 z zawartością 20–tu tabletek ekstazy i 10 zawiniątek z folii aluminiowej z zawartością heroiny. Przy łóżku w skarpecie mężczyzny policjanci znaleźli wagę elektroniczną.

W czasie, gdy kryminalni wykonywali czynności do mieszkania zapukał młody mężczyzna. Policjanci otworzyli mu drzwi. Na ich widok bardzo się zdenerwował. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że on również ma przy sobie marihuanę. 24-letni Sebastian R. został natychmiast zatrzymany.

Poza narkotykami w mieszkaniu 41-latka kryminalni znaleźli również 15 dowodów rejestracyjnych wystawionych na różne auta i osoby, kartę pojazdu, legitymację studencką i 8 tablic rejestracyjnych. Łącznie kryminalni zabezpieczyli około 100 porcji narkotyków.

Teraz policjanci ustalają jak 41-latek wszedł w posiadanie dokumentów i tablic rejestracyjnych. Dzisiaj dochodzeniowy wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec 41 – letniego Mariusza R. środka w postaci tymczasowego aresztowania za handel, posiadanie narkotyków i ukrywanie dokumentów.

24-letni Sebastian R. za posiadanie narkotyków poddał się dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Powrót na górę strony