Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uratowali życie kobiety

Data publikacji 04.08.2016

Policjanci uratowali kobietę, która z powodu problemów rodzinnych chciała skończyć ze swoim życiem. Dzięki profesjonalizmowi dzielnicowych, nie doszło do nieszczęścia.

Dzielnicowi w swojej codziennej służbie spotykają się z różnymi sytuacjami. Każdy dzień jest inny, nie można przewidzieć z jakimi zdarzeniami będą mieli do czynienia. To odpowiedzialna i wymagająca służba. Policjanci wykazują się dużą wszechstronnością i zaangażowaniem. To funkcjonariusze pierwszego kontaktu, a w ich zainteresowaniu powinno być wszystko, co dzieje się na danym terenie. Ta służba wymaga poświęcenia, dobrej znajomości prawa, cierpliwości i życzliwości Czasami zdarza się, że policjanci w jednej chwili muszą podjąć szybką decyzję, aby pomóc drugiemu człowiekowi. Zwłaszcza, gdy minuty decydują o życiu.

Takimi cechami wykazali się dzielnicowi z Posterunku Policji w Trzcielu. St. sierż. Marcin Haczek i sierż. szt. Zbigniew Stępień pełnili służbę na terenie Brójec. W pewnym momencie zauważyli stojącą na ławce w parku kobietę, która miała owiniętą wokół szyi pętlę, której drugi koniec przerzucony był przez gałąź drzewa. Liczyła się każda chwila. Policjanci bez wahania przebiegli dzielący ich odcinek kilkuset metrów i zapobiegli próbie samobójczej. Kobieta była bardzo pobudzona, krzyczała, wyrywała się. Ogromna cierpliwość, życzliwość i opanowanie dzielnicowych po chwili przyniosły efekty - kobieta wyciszyła się i uspokoiła. 

Policjanci na miejsce wezwali karetkę pogotowia. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

(KWP Gorzów Wlkp. / mm)

Powrót na górę strony