Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieszczęśliwy wypadek podczas prac rolnych

Data publikacji 04.08.2016

W okresie wakacji policyjne statystyki odnotowują wzrost liczby wypadków w gospodarstwach rolnych. Aby uniknąć nieszczęśliwych zdarzeń należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Wczoraj, 03.08.br., po południu, na terenie gminy Pawłów doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Podczas prac w gospodarstwie do zsypu silosu ze zbożem wpadł 14-letni chłopiec. Od razu próbowali go wyciągnąć członkowie rodziny i sąsiedzi. Powiadomiono służby ratownicze. Przybyli na miejsce policjanci wraz z funkcjonariuszem Ochotniczej Straży Pożarnej podjęli czynności reanimacyjne do czasu przybycia załogi pogotowia ratunkowego. 14-latkowi przywrócono częściowo czynności życiowe, ale w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Aby zapobiegać podobnym wypadkom, apelujemy o rozwagę i szczególną ostrożność podczas wykonywania prac polowych. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zmęczenie, a także rutyna może doprowadzić do nieszczęścia. Niestety, ofiarami wypadków na wsi są także dzieci.

Miejmy świadomość, że podwórze gospodarstwa rolnego to nie tylko codzienne miejsce pracy rolnika. Tu koncentrują się często zabawy dzieci i życie rodzinne. W trakcie nieostrożnej zabawy może dojść do upadków z drabiny, pogryzienia przez zwierzęta, skaleczenia, oparzenia oraz wielu innych, niebezpiecznych sytuacji.

(KWP w Kielcach / ms)

Powrót na górę strony