Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Słuchacze zdobywają doświadczenie w lubuskiem

Słuchacze Szkoły Policji w Pile wiedzę zdobytą podczas kilkumiesięcznej nauki uzupełniają doświadczeniem zdobywanym na terenie województwa lubuskiego. Wspólne służby z policjantami z Sulęcina zaprocentują w przyszłości, kiedy dbać już będą o bezpieczeństwo mieszkańców na terenach, z których się wywodzą.

Od 4 sierpnia br. po raz kolejny na terenie powiatu sulęcińskiego goszczą słuchacze Szkoły Policji w Pile. Tym razem ośmioro policjantów przez kolejne pięć dni dbać będzie o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Młodzi adepci pełnią służby pod okiem swych starszych kolegów z sulęcińskiej komendy. Zadaniem patroli będzie kontrolowanie terenów przywodnych, kąpielisk, miejsc biwakowych pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego, jak również zapobiegania popełnianiu przestępstw i wykroczeń.

Dzięki praktykom słuchaczy możliwe będzie wystawienie większej ilości patroli. Taka forma służby spełnia rolę prewencyjną i ma istotny wpływ na poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu sulęcińskiego, a z kolei dla młodych policjantów jest to doskonała szkoła zawodu, w trakcie której nabywają większego doświadczenia. To z pewnością zaprocentuje, kiedy sami już będą odpowiedzialni za spełnianie ustawowych działań Policji w swych macierzystych jednostkach.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony