Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczny piątek" na przejazdach kolejowych

Data publikacji 05.08.2016

Policjanci, pracownicy Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wręczali dziś opaski odblaskowe i ulotki informujące o właściwym zachowaniu na terenach kolejowych. "Bezpieczny piątek" to wakacyjne działania, których celem jest ograniczenie liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych.

Podobnie jak w ubiegły piątek, dziś, 05.08.br., w całej Polsce prowadzone były działania w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd - "Szlaban na ryzyko!". W Rzeszowie akcja prowadzona była tym razem na strzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Ks. Jałowego. Wzięli w niej udział policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, którzy wspomagali pracowników Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie i funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Przechodzącym pieszym, a także rowerzystom przejeżdżającym przez ten przejazd policjanci wręczali opaski odblaskowe i ulotki informujące o właściwym zachowaniu na terenach kolejowych.

W każdy piątek sierpnia na przejazdach kolejowych w Polsce policjanci i pracownicy kolei przypominają pieszym i kierowcom o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach. Celem kampanii Bezpieczny przejazd - "Szlaban na ryzyko!" jest bowiem ograniczenie liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych.

Z policyjnych statystyk wynika, że w ubiegłym roku na niestrzeżonych przejazdach kolejowych na Podkarpaciu doszło do 2 wypadków. Jedna osoba zginęła, a 2 zostały ranne. Policjanci odnotowali też 8 kolizji na tych przejazdach. W tym roku funkcjonariusze odnotowali 1 wypadek i 3 kolizje na niestrzeżonych przejazdach kolejowych. Jedna osoba doznała obrażeń. Bez wypadków było natomiast na przejazdach strzeżonych. W 2015 i 2016 roku policjanci nie odnotowali żadnych wypadków w tych miejscach.

W poniedziałek, 1 sierpnia br., w Tuczempach w powiecie jarosławskim, mężczyzna przechodzący przez torowisko w miejscu niedozwolonym został potrącony przez pociąg relacji Słupsk - Przemyśl. W wyniku doznanych obrażeń pieszy zmarł.

(KWP Rzeszów / mm)

  • policjant daje opaskę odblaskową rowerzyscie
  • policjant i pracownicy kolei na przejeździe
  • policjant wręcza opaskę odblaskową peszemu
Powrót na górę strony