Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne efekty akcji "Wykręć numer złodziejowi"

Data publikacji 14.03.2006

Stołeczni policjanci zajmujący się przestępczością samochodową w ramach akcji "Wykręć numer złodziejowi" odzyskali skradzione Audi A6 warte około 80 tysięcy złotych. Po sprawdzeniu okazało się, że numery nadwozia noszą ślady przerabiania. Prowadzący sprawę ustalają teraz oryginalne numery i użytkownika pojazdu.

Od kilku tygodni trwa policyjna akcja wymierzona w złodziei samochodowych pod nazwą "Wykręć numer złodziejowi". Na specjalny numer telefonu 0-22 603-82-61 w Wydziale dw. z Przestępczością Samochodową KSP dzwonią osoby, które mają cenne informacje na ten osób trudniących się kradzieżami aut i rozbieraniem ich na części. Policjanci sprawdzają każdy sygnał, każdą informację dotyczącą tzw. dziupli samochodowych. Prowadzona wspólnie z dziennikarzami Życia Warszawy i Radia Kolor akcja przynosi kolejne efekty. Dotychczasowe działania doprowadziły do rozbicia dwóch dziupli samochodowych w Markach i jednej w Wołominie, odzyskania skradzionych pojazdów i zatrzymania paserów ukrywających części samochodowe pochodzące z przestępstwa.

Właśnie podczas jednego z takich dyżurów telefonicznych, pracownik Wydziału odebrał anonimowe zgłoszenie od mężczyzny, który wskazał, że w jednym z komisów przy ul. Połczyńskiej stoi Audi A6 z przebitymi numerami nadwozia. Policjanci z "samochodówki" natychmiast postanowili sprawdzić informację. Trafili do jednego z największych auto-komisów w Warszawie. Na parkingu zaparkowanych było ponad 600 aut. W trakcie przeszukania funkcjonariusze odnaleźli skradziony pojazd. Z właścicielem komisu ustalono, że samochód został przyjęty od firmy leasingowej, a ta z kolei miała rzekomo odebrać Audi od leasingobiorcy, bo nie spłacał kredytu. Po sprawdzeniu okazało się, że numery nadwozia noszą ślady przerabiania. Widoczny jest także brak zamka w klapie bagażnika. Wszystko wskazuje na to, że w aucie przerabiano cechy numeryczne.

Sprawę przekazano do prowadzeniu funkcjonariuszom z Woli. To oni po dokładnych badaniach mechanoskopijnych ustalą, gdzie, kiedy i na czyją szkodę skradziono Audi. Ustalą również oryginalne numery nadwozia oraz użytkownika samochodu.

Powrót na górę strony