Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Test - Maraton Ekstremalny Policji HARDMAN" za nami

Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie wspólnie z Instytutem Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej, pod patronatem Burmistrza Miasta Ostródy i współpracy z lokalnym oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji zorganizowała w Ostródzie na terenie nabrzeża jeziora Sajmino duatlon policyjny. Ośmiu policjantów z różnych jednostek województwa walczyło ze swoimi słabościami w czasie biegu i pływania w warunkach ekstremalnych o miano HARDMANA 2016.

Na zaproszenie do udziału w zawodach jako pierwsza odpowiedziała Komenda Powiatowa Policji w Iławie. Z tej jednostki swoje możliwości postanowiło sprawdzić aż trzech funkcjonariuszy. Ponownie zainteresowanie zawodami wykazała też Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, którą po raz kolejny reprezentował ten sam funkcjonariusz - kom. Grzegorz Tomczak. Również z Olsztyna do udziału w zawodach zgłosiło się dwóch funkcjonariuszy. Grono śmiałków uzupełnili policjanci z Ostródy i Mrągowa – po jednym z każdej jednostki.

W regulaminie przedsięwzięcia, by zapewnić uczestnikom odpowiednie bezpieczeństwo, przewidziano udział maksymalnie 8 funkcjonariuszy. Liczyła się więc kolejność zgłoszeń i tylko ci, którzy zdecydowali się jako pierwsi, mogli wziąć udział w zawodach.

Jeszcze przed rozpoczęciem głównych zawodów organizatorzy przygotowali dodatkową atrakcję dla najmłodszych w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje 2016". Były to konkursy skierowane do dzieci, które zadeklarowały chęć udziału w zawodach. Dzieci, oprócz kilku kokurencji sprawnościowych i zręcznościowych, mogły poznać zasady pierwszej pomocy. Taka wiedza, zdobywana od najmłodszych lat jest nieoceniona i w każdym momencie może się przydać. Na koniec policjanci zaprezentowali najmłodszym policyjny sprzęt i opowiedzieli im o swojej pracy.

Później przyszedł czas na zmagania dorosłych. Chwilę po godzinie 21.00, po sprawdzenu sprzętu asekuracyjnego oraz omówieniu zasad bezpieczeństwa, 8 zawodników rozpoczęło maraton. Aby zaliczyć tę konkurencję, w warunkach nocnych musieli przebiec dwa okrążenia wokół jeziora, dwukrotnie meldując się w punkcie kontrolnym. Później przyszedł czas na zmagania w wodzie. Uczestnicy musieli dopłynąć w linii prostej na drugi brzeg jeziora odległy od startu o 750 m. Każdy zawodnik miał przy sobie bojkę asekuracyjną oraz dodatkowo był indywidualnie obserwowany i oświetlany czasowo przez ratownika przygotowanego do ewentualnego udzielenia pomocy w sytuacji powstania jakiegokolwiek zagrożenia życia lub zdrowia. Ponadto w gotowości była też policyjna motorówka, która w każdej chwili mogła ruszyć z pomocą.

Najszybszym zawodnikiem maratonu okazał się st. sierż. Daniel Szul z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, docierając jako pierwszy do mety z łącznym czasem duatlonu – 1 godz. 2 min. 30 sek. Tuż za nim na podium uplasowali się jego koledzy z jednostki asp. Sławomir Siemianowski oraz asp. szt. Waldemar Markuszewski.

Puchary, medale, gadżety i listy gratulacyjne za udział w przedsięwzięciu wręczyli pełniący obowiązki Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie mł. insp. Przemysław Rawa oraz Prezes Zarządu Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej Piotr Koszczał. Tym miłym akcentem zawody zakończyły się tuż przed północą.

Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy.

(KWP w Olsztynie / ms)

Powrót na górę strony