Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust bankowy zatrzymany

Data publikacji 04.01.2008

30-letniego Sławomira K. w banku na Woli zatrzymali policjanci z PG Komendy Stołecznej Policji. Mężczyzna wpadł w chwili, gdy przyszedł po odbiór 10 000 złotych kredytu. Policjanci zabezpieczyli sfałszowane dokumenty, którymi posłużył się składając wniosek kredytowy. Sławomir K. okazał się również poszukiwanym. Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Operacyjni z PG uzyskali informację, że do jednego z banków na Woli ma zgłosić się mężczyzna, który będzie chciał wyłudzić kredyt w wysokości 10 000 złotych. Z wiedzy policjantów wynikało, że nazywa się Sławomir K. Funkcjonariusze ustalili, że złożył on ubiegając się o przyznanie kredytu sfałszowane zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach wystawione przez firmę, w której nigdy nie był zatrudniony.

Policjanci obserwowali bank i teren przyległy. Kilka minut później zauważyli odpowiadającego rysopisem mężczyznę, który wszedł do budynku banku. Skierował się do okienka i poinformował, że przyszedł po odbiór przyznanego kredytu w kwocie 10 000 złotych.

W tym momencie funkcjonariusze wkroczyli do akcji. Wylegitymowali i zatrzymali oszusta. Mężczyzna był już wielokrotnie zatrzymywany za różne przestępstwa, głównie o charakterze kryminalnym i aktualnie poszukiwany był do ustalenia jego miejsca pobytu. 30 latek trafił w ręce dochodzeniowców z Woli. Grozi mu teraz nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony