Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów

Data publikacji 08.08.2016

Ponad 1200 kg tytoniu, 93 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz urządzenie do produkcji papierosów zabezpieczyli legionowscy policjanci razem z funkcjonariuszami Służby Celnej. Policjanci zatrzymali także czterech mężczyzn. Wszyscy usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego, w tym narażenia skarbu państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie ponad 1 miliona złotych.

Policjanci wydziałów kryminalnego, do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją legionowskiej komendy oraz funkcjonariusze Służby Celnej  w ubiegłą środę, 3 sierpnia 2016 r., pojechali do jednej z miejscowości w gminie Teresin w powiecie sochaczewskim. Tam, według uzyskanej informacji, dwóch mieszkańców Legionowa miało zajmować się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. Na miejscu, w hali, znajdowało się czterech mężczyzn pracujących przy produkcji wyrobów tytoniowych przy specjalnie do tego celu przystosowanej maszynie.

Zatrzymani to czterej mężczyźni w wieku od 40 do 52 lat. Dwóch z nich to mieszkańcy Legionowa. Pozostali dawaj to obcokrajowcy.  

Po przeszukaniu magazynu funkcjonariusze ujawnili ponad 93 tysiące sztuk gotowych do dystrybucji papierosów oraz ponad 1200 kg tytoniu. Tytoń oraz papierosy warte przeszło 800 tysięcy złotych oraz urządzenie do produkcji wyrobów tytoniowych trafiły do depozytu, a wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Podczas przeszukania mieszkania Bogusława O. policjanci znaleźli 46 gramów amfetaminy. Natomiast Mariusz U. miał w domu tabletkę narkotyku o nazwie MDMA - potocznie zwanej ecstasy.  

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów popełnienia przestępstw skarbowych, w tym narażenia skarbu państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie ponad 1 miliona złotych. Czyny te zagrożone są karą grzywny i pozbawienia wolności do lat 2. Bogusław O. oraz Mariusz U. dodatkowo odpowiedzą za posiadanie narkotyków.  

Na wniosek legionowskich policjantów i Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie sąd zadecydował, że  trzech podejrzanych mężczyzn trafiło na 3 miesiące do aresztu, natomist wobec Mariusza U. zastosowano policyjny dozór i poręczenie majątkowe.

(KSP /dk)

  • Policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów
  • Policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów
  • Policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów
Powrót na górę strony