Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Nie czuję się bohaterem, czuję się policjantem"

Data publikacji 04.01.2008

Dwóch policjantów patrolu zmotoryzowanego z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu -st. sierż. Jacek Obrzut i sierż. Michał Gniewek za bohaterską postawę podczas pełnienia obowiązków służbowych przyjęło dzisiaj gratulacje od Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Andrzeja Rokity, który wręczył im także nagrodę pieniężną.

Komendant podkreślił, że takie zachowanie to bohaterstwo i zasługuje na szczególne uznanie.

1 stycznia 2008r. obaj policjanci patrolując ulice Długosza w Nowym Sączu zauważyli dym wydobywający się z poddasza domu jednorodzinnego. Natychmiast weszli do domu, gdzie w mocno zadymionym mieszkaniu znajdowały się 4 osoby – dwoje dorosłych i dwoje nastolatków, (jedna z osób miała już objawy zaczadzenia ). Policjanci wyprowadzili z mieszkania całą rodzinę jeszcze przed przybyciem Straży Pożarnej i Pogotowia. Poszkodowanych odwieziono do szpitala. Z pomocy lekarskiej musieli skorzystać obaj policjanci, którzy z objawami lekkiego zaczadzenia również trafili do szpitala.

Dzięki odwadze i determinacji nowosądeckich policjantów Nowy Rok dla tej rodziny nie skończył się tragicznie.

Jeden z policjantów na pytanie zadane przez dziennikarzy: czy czuje się bohaterem, odpowiedział: "Nie czuję się bohaterem, czuję się policjantem".

Powrót na górę strony