Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Suwalscy policjanci pomogli żeglarzom

Data publikacji 08.08.2016

Policyjni wodniacy, patrolując jezioro Wigry, pomogli turystom z Krakowa, którym wywróciła się żaglówka. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji policjantów nie doszło do tragedii. Dwóch 46- latków bezpiecznie trafiło na brzeg.

Wczoraj, przed godziną 15.00, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach został powiadomiony o wywróconej żaglówce na jeziorze Wigry. W tym czasie panowały trudne warunki na wodzie. Wiał porywisty wiatr. Policjanci z patrolu wodnego, pełniący służbę na tym akwenie, po kilkunastu minutach od zgłoszenia byli przy katamaranie, który znajdował się w rejonie miejscowości Rosochaty Róg.

Funkcjonariusze zauważyli w wodzie dwie osoby, trzymające się burty wywróconej łodzi, którym wysoka fala zalewała głowy. Całe szczęście mieli nałożone kapoki. Mundurowi, przy użyciu sprzętu ratownictwa wodnego, wyciągnęli dwóch mężczyzn na pokład łodzi służbowej. Żeglarze byli zmęczeni i wystraszeni. Z ich relacji wynikało, że nagły i silny podmuch wiatru wywrócił ich łódź.

Policjanci bezpiecznie przetransportowali turystów z Krakowa do brzegu oraz odholowali ich łódź i pomogli w postawieniu jej masztem do góry. Na szczęście, tym razem, nikomu nic się nie stało.

(KWP w Białymstoku / ms)

Powrót na górę strony