Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca przemocy domowej stał się ofiarą

Data publikacji 04.01.2008

Jaki ojciec, taki syn, chciałoby się rzec. 65- letni mężczyzna najpierw znęcał się nad żoną. Teraz jego syn grozi i stosuje wobec niego przemoc fizyczną. Decyzja sądu mężczyzna trafił do aresztu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń wynika, że od kilku lat w tej rodzinie dochodziło do częstych awantur i nieporozumień. Wcześniej policjanci interweniowali wobec ojca, który przychodził do domu pijany, wszczynał kłótnie i był agresywny wobec żony. Przemoc skończyła się dopiero, gdy kobieta wyprowadziła się do córki. Jednak dramat w tej rodzinie się nie skończył. W domu pozostali 65-letni ojciec i jego syn Piotr. Obaj mieli skłonności do udziału w alkoholowych libacjach. Kiedy spotykali się w domu, finał był zazwyczaj taki sam. Kłótnie, awantury i interwencje Policji.

Dzielnicowy zajmujący się sytuacją tej rodziny prowadził Niebieskie Karty. Powiadomił i zaangażował do pomocy w rozwiązaniu problemu przemocy także inne instytucje. W efekcie 65-letni ojciec usłyszał wyrok za znęcanie nad żoną.

Teraz za to samo odpowie jego 40-letni syn zatrzymany przez policjantów po kolejnej interwencji. Tyle, że ofiarą przemocy psychicznej i fizycznej jest właśnie on, ojciec, który wcześniej podnosił rękę na swoich bliskich.

Decyzją Sądu Rejonowego w Ostródzie Piotr M. został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony