Starszy posterunkowy Szymon Kulka z kolejnym tytułem Mistrza Polski

Data publikacji 10.08.2016

Starszy posterunkowy Szymon Kulka z KPP Gorlice, będący członkiem Reprezentacji Komendanta Głównego Policji, 6 sierpnia br. w Gdańsku wygrał Mistrzostwa Polski w biegu ulicznym na 10 km uzyskując doskonały czas 29 min.33 s pokonując tym samym całą krajową czołówkę m.in. Tomasza Grycko, aktualnego mistrza Polski na dystansie 10km na stadionie.

Mistrzostwa rozgrywane były w ramach 23  Biegu Św. Dominika w Gdańsku. W klasyfikacji generalnej biegu elity Szymona pokonał jedynie o 3 s Ukrainiec D.Lashyn czwarty zawodnik ostatnich Mistrzostw Europy w Amsterdamie. Za plecami naszego kolegi bieg zakończyli pozostali reprezentacji Ukrainy, Kenii, Rosji, Węgier.

Jest to kolejny tytuł Mistrzowski Szymona Kulki, który 11 czerwca br. z czasem 13;56 s. zdobył tytuł Mistrza Polski na dystansie 5 km.

Gratulujemy i życzymy Szymonowi kolejnych sukcesów!