Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca śmiertelnego potrącenia pieszego na DK 86 ustalony

Data publikacji 10.08.2016

Ustalenia będzińskiej policji i współpraca z mediami przyczyniły się do odnalezienia uczestnika śmiertelnego wypadku, w którym zginął pieszy. Mężczyzna zgłosił się na policję i poinformował, że prawdopodobnie to on brał udział w tym tragicznym zdarzeniu. Do nieszczęśliwego wypadku doszło w minioną sobotę, około 2:00. Wówczas kierujący potrącił 39-letniego mężczyznę, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Śledczy z będzińskiej policji dotarli do kierowcy samochodu, który uczestniczył w śmiertelnym wypadku z udziałem pieszego. Do zdarzenia doszło w sobotnią noc, 06.08.br., na drodze krajowej nr 86 w rejonie Siewierza. O leżących w przydrożnym rowie zwłokach mężczyzny oficer dyżurny będzińskiej komendy został poinformowany około 5.30 przez jadącego trasą kierowcę.

Jak ustalono, ofiarą był 39-letni mieszkaniec Mierzęcic. Policjanci po zabezpieczeniu śladów i zapisów z kamery ustalonego monitoringu wytypowali markę pojazdu, kolor oraz nazwę spedycji umieszczonej na naczepie. W tej sprawie wystosowano komunikat medialny z apelem o pomoc w ustaleniu świadków tego zdarzenia. W wyniku nagłośnienia sprawy, wczoraj, 09.08.br., kierowca ciężarówki telefonicznie skontaktował się z dyżurnym jednostki policji i poinformował, że najprawdopodobniej to on uczestniczył w zdarzeniu, jakie miało miejsce w sobotnią noc.

Podejrzanym o potrącenie okazał się być 57-letni mieszkaniec Podbeskidzia, który kierował typowaną przez śledczych ciężarówką. W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony