Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł elementy warte kilka tysięcy złotych, a spowodował straty na blisko 100 tys.

Data publikacji 11.08.2016

Kradnąc elementy miedziane z dwóch pomp ciepła wyrządził szkodę bliską 100 tys. złotych. Już następnego dnia od zgłoszenia złodziej był w rękach kryminalnych z komisariatu na toruńskim Śródmieściu. Odpowie teraz za kradzież, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony poniedziałek (8.08.16) dyżurny Komisariatu Policji Toruń Śródmieście odebrał telefoniczne zgłoszenie od przedstawicielki jednej z instytucji o kradzieży elementów pomp cieplnych. Z jej relacji wynikało, że ktoś wszedł na wał ziemny na dachu jednego z fortów przy Szosie Okrężnej i z wnętrza położonych tam rur zdemontował miedziane części. Ich wartość wyceniona została na kilka tysięcy złotych, ale ich brak spowodował, że pompy stały się niezdatne do użytku. Tu straty były już znacznie większe, bo prawie 100 tys. zlotych.

Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnieniem tej sprawy, bardzo  szybko ustalili złodzieja oraz miejsce, gdzie te części trafiły. Niestety były już one pocięte i nie nadawały do ponownego zamontowania, co choć w części zrekompensowałoby wyrządzone szkody.

Sprawca (43l.), pomimo, iż nie posiada stałego adresu zameldowania, już następnego dnia od zgłoszenia był w rękach kryminalnych z komisariatu na Śródmieściu. Mężczyzna w przeszłości był karany za podobne przestępstwa.

Wczoraj (10.08.16) usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

(KWP Bydgoszcz /dk)

Film Ukradł elementy warte kilka tysięcy złotych, a spowodował straty na blisko 100 tys.

Opis filmu: Ukradł elementy warte kilka tysięcy złotych, a spowodował straty na blisko 100 tys.

Pobierz plik Ukradł elementy warte kilka tysięcy złotych, a spowodował straty na blisko 100 tys. (format mp4 - rozmiar 7.88 MB)

Powrót na górę strony