Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sukcesy sportowe policjanta z Żagania

Sierż. sztab. Tomasz Kołogryw, policjant z Komisariatu Policji w Szprotawie, zajął I miejsce w kategorii „służby mundurowe” w XI Maratonie MTB dookoła jeziora Miedwie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie.

W sobotę, 6 sierpnia tego roku, sierż. sztab. Tomasz Kołogryw, policjant z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Szprotawie z sukcesem ukończył XI Maraton MTB dookoła jeziora Miedwie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie. Trasa maratonu kolarskiego liczyła 56 km. Policjant w swojej kategorii wiekowej zajął III miejsce, w kategorii: służby mundurowe zajął I miejsce, a w ogólnej klasyfikacji zajął wysokie – IX miejsce. W maratonie kolarskim wzięło udział  aż 1.262 zawodników.

Tomasz Kołogryw swoją przygodę z kolarstwem rozpoczął w 2015r.  W ubiegłym roku policjant startował w ponad 20 wyścigach i maratonach kolarskich.  W kwietniu tego roku rozpoczął się dla sierż. sztab. Tomasza Kołogrywa drugi sezon wyścigów kolarskich. Policjant startował m.in. 9 kwietnia w Maratonie MTB, który odbył sie w miejscowości Cybinka. Na dystansie 40 km Tomek Kołogryw zajął 6 miejsce w kategorii Służby Mundurowe. W zawodach  startowało 318 kolarzy.  Kolejny wyścig, tym razem szosowy, odbył się 10 kwietnia w miejscowości Przytok. Policjant przejechał dystans 67 km. Start w deszczu i przy temperaturze ok 6°C nie ułatwiał jazdy. Na metę Tomek Kołogryw wjechał 12. w klasyfikacji OPEN i 5. w kategorii M3. 17 kwietnia, w miejscowości Rydzyna w zawodach startowało 370 kolarzy. Na mecie, po przejechaniu 47 km, policjant pojawił się 9., a w klasyfikacji M3 był na podium (zajął III miejsce). Jazda na rowerze to jego wielka pasja i sposób na zdrowy styl życia.

(KWP Gorzów Wlkp. / mm)

  • policjant na podium
  • policjant na podium
Powrót na górę strony