Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pies najlepszym przyjacielem człowieka - nie dla wszystkich

Data publikacji 12.08.2016

Policjanci z zespołu kryminalnego Komisariatu Policji w Stanisławowie zakończyli sprawę, w której zarzuty zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 53-letni mieszkaniec gminy Jakubów. Mężczyzna był właścicielem zwierzęcia i jak ustalili policjanci, prawdopodobnie metalową rurką zadał śmiertelny cios zwierzęciu. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, do którego policjanci za pośrednictwem prokuratury, skierowali sprawę z aktem oskarżenia. 53-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Podejrzanego objęto policyjnym dozorem. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu uratowali małe szczeniaki. Po zgłoszeniu obywatela natychmiast pojechali na miejsce gdzie miały one zostać wyrzucone z jadącego samochodu. Teraz szukają sprawców.

Policjanci z Komisariatu Policji w Stanisławowie przyjęli zgłoszenie, które dotyczyło zabicia psa przez jednego z mieszkańców gminy Jakubów. Podejrzanym w tej sprawie miał być 53-letni właściciel zwierzęcia.

Funkcjonariusze od czerwca tego roku dokładnie gromadzili materiał dowodowy w tej sprawie, przesłuchując świadków i zabezpieczając przedmiot, który mógł być wykorzystany do popełnienia przestępstwa. Jak ustalili, pies był własnością 53-latka. Mężczyzna miał uderzyć psa w głowę metalową rurką, a później wyrzucić go w krzaki na swojej posesji.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy wstępnie uprawdopodobnił, że to 53-latek miał bezpośredni związek z zabiciem swojego psa. Podejrzany usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Sprawa trafi niebawem do sądu. 53-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Na mocy postanowienia prokuratora, podejrzanego objęto policyjnym dozorem.

...

10 sierpnia br. około godziny 17.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu otrzymał zgłoszenie telefoniczne, że w rejonie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 434, ktoś porzucił na poboczu psa. Sprawca poruszał się samochodem osobowym marki Ford Mondeo koloru srebrnego. Zgłaszający usłyszał to przez CB radio i natychmiast zaalarmował Policję.

Mundurowi szybko pojechali we wskazane miejsce. Tam spotkali kobietę i jej znajomego, którzy wskazali miejsce, w którym chwilę wcześniej zauważyli porzucone zwierzęta. 

Po krótkich poszukiwaniach w gęsto zarośniętym terenie, nieopodal głównej drogi w rowie, policjanci znaleźli karton, a w nim trzy szczeniaki. Policjanci przewieźli psiaki do „Przytuliska dla psów” w Krobi, gdzie w profesjonalnie zaopiekowali się nimi pracownicy ośrodka dla zwierząt. 

Świadkowie porzucenia małych szczeniąt proszeni są o kontakt z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Można się zgłaszać osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 65 575 82 00 lub 997. 

(KSP / KWP Poznań / mm)

  • zdj. KWP Poznań

  • szczeniaki
  • policjanci ze szczeniakami
  • szczeniaki
Powrót na górę strony