Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyrzucił do kontenera na śmieci dwa szczeniaki

Data publikacji 16.08.2016

Nidziccy policjanci zatrzymali 33-latka, który wrzucił dwa szczeniaki do foliowej torby, a następnie wyrzucił do kontenera na śmieci na jednym z nidzickich osiedli. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. Mieszkaniec powiatu nidzickiego nie kwestionował swojej winy.

Do zdarzenia doszło wieczorem 8 sierpnia br. Na jednym z nidzickich osiedli, w kontenerze na śmieci jeden z mieszkańców zauważył foliową torbę szczelnie zawiązaną na supeł, w której znajdowały się dwa szczeniaki. Mężczyzna zaalarmował policjantów. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania, aby ustalić i zatrzymać sprawcę.

12 sierpnia br. zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu nidzickiego, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. 33-latek nie kwestionował swojej winy. Swoje postępowanie tłumaczył tym, że nie miał środków na utrzymanie własnej rodziny, dlatego postanowił się pozbyć dwóch szczeniaków. Nie sądził, że zostanie zatrzymany przez policjantów i nie krył swojego zaskoczenia.

Zwierzęta trafiły pod opiekę pracowników schroniska i czekają na adopcję.

Policjanci przypominają, że kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia podlega karze grzywny, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.

Jeżeli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.  

(KWP Olsztyn / zw)

Powrót na górę strony