Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni ultramaratończycy w biegu po zdrowie i dobre samopoczucie

Data publikacji 17.08.2016

Policjanci z Katowic i Tarnowskich Gór znaleźli znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu, doskonalenie swojej sprawności fizycznej i integrację swojego środowiska. Tadeusz Stuchlik, Paweł Pawlik i Sebastian Kaczor postanowili sprawdzić swoje siły w biegach na trasie 50 km. Stróże prawa wystartowali w Ultramaratonie Chudy Wawrzyniec.

Biegi długodystansowe to sposób, jaki znaleźli policjanci z Katowic i Tarnowskich Gór na spędzanie wolnego czasu, odreagowanie po służbie i integrację swojego środowiska. Policjanci wystartowali w na trasie ponad 50 kilometrów.

Szef tarnogórskich policjantów mł. insp. Tadeusz Stuchlik oraz policjanci z wydziału przestępczości przeciwko mieniu katowickiej komendy wojewódzkiej; nadkom. Paweł Pawlik oraz asp. szt. Sebastian Kaczor, postanowili ciekawie i z pożytkiem wykorzystać wolny weekend. Każdy z nich ma różne pasje i zainteresowania, ale łączy ich zamiłowanie do sportu. Poza służbą nasi policjanci uprawiają różne sporty m.in. trenują na siłowni, na basenie oraz biegają w maratonach.

Tym razem postanowili sprawdzić swoją sprawność fizyczną podczas ultramaratonu Chudy Warzyniec, którego trasa liczyła ponad 50 kilometrów. Policjanci wystartowali w grupie kilkuset osób. Uczestnicy biegu musieli zmierzyć się z trudnym, górskim terenem, a opady deszczu podczas zmagań nie ułatwiały biegaczom zadania. Pomimo złej pogody i trudnych warunków cała trójka świetnie sobie poradziła z tak wymagającą trasą.

Do mety dobiegli po 8 godzinach wytężonego wysiłku ale z dobrym humorem.

(KWP Katowice / zw)

  • Trzech uczestników  Ultramaratonu Chudy Wawrzyniec
  • Dwóch uczestników przy planszy z mapą biegu
  • Uczestnicy na trasie biegu
Powrót na górę strony