Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujny nawet przed służbą

Data publikacji 18.08.2016

Mokotowski policjant, jadąc do pracy, rozpoznał sprawcę kradzieży mieszkaniowej. Twarz podejrzanego została zarejestrowana przez kamery monitoringu podczas włamania, do którego doszło kilka dni wcześniej. 33-latek podejrzany jest również o dokonanie ośmiu innych przestępstw, m.in. włamań do samochodów i mieszkań. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusz pełniący na co dzień służbę w wydziale do walki z przestępczością przeciwko mieniu na Mokotowie jechał do pracy. Jego uwagę zwrócił przechodzący mężczyzna. Szybko skojarzył, że kilka dni temu widział tę osobę na nagraniach monitoringu z włamania do mieszkania przy ul. Modzelewskiego w Warszawie. Hubert Z., wykorzystując otwarte drzwi, wszedł do jednego z mieszkań i zabrał z niego torbę z zawartością laptopa, gotówkę oraz inne wartościowe przedmioty. Straty oszacowane zostały na kwotę około 25 tys. zł.

Mężczyzna został zatrzymany i z pomocą policjantów z Mokotowa przewieziony do komendy przy ul. Malczewskiego. Funkcjonariusze ustalili, że dokonał on również ośmiu innych przestępstw, między innymi włamywał się do samochodów i mieszkań.

Hubert Z. przyznał się do zarzucanych mu czynów.  Postanowieniem sądu został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / zw)

Powrót na górę strony