Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast kwiatów – nielegalne papierosy

Data publikacji 05.01.2008

Pół miliona sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy znaleźli policjanci z Wałcza w samochodzie dostawczym. Papierosy przewozili dwaj mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego. Nielegalny towar był przemycany pod szyldem firmy handlującej… kwiatami. Jeden z mężczyzn próbował przekupić policjantów oferując 10 tys. zł.

Uwagę policjantów zwrócił samochód fiat ducato, którego kierowca nie zastosował się do znaku stopu na jednym z wałeckich skrzyżowań. Po popełnionym wykroczeniu kierowca tego pojazdu nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać przed radiowozem. Po chwili Został zatrzymany.
Oprócz kierowcy - 27-letniego Krzysztofa S. w samochodzie był pasażer 26-letni Kacper J.


W trakcie kontroli funkcjonariusze sprawdzili część ładunkową dostawczego auta, który na zewnątrz miał naniesioną reklamę firmy sprzedającej kwiaty. Wewnątrz samochodu zamiast kwiatów policjanci znaleźli 50 worków foliowych wypełnionych po brzegi papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Okazało się, że kierowca i pasażer fiata przewozili 2.600 „sztang” papierosów różnych marek, co łącznie daje pół miliona sztuk papierosów.
Mężczyźni tłumaczyli, że wyroby tytoniowe kupili przygodnie na targu za około 60 tysięcy złotych.
Podczas zabezpieczania nielegalnych papierosów Krzysztof S. próbował przekupić policjantów oferując im 10 tysięcy łapówki w zamian za odstąpienie od wszelkich czynności służbowych. Obiecywał, że przekaże taką kwotę, gdy tylko sprzeda przewożony towar. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.


Oprócz zarzutu za posiadanie nielegalnych papierosów Krzysztofowi S. przedstawiono zarzut próby wręczenia policjantom korzyści majątkowej, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony