Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w sprawie bułgarskich sutenerów

Data publikacji 05.01.2008

Stołeczni kryminalni zatrzymali wczoraj w jednej z podwarszawskich miejscowości dwie kobiety. 52-letnia Jadwiga K. i 48 letnia Irena P. działały w grupie przestępczej, zajmującej się handlem ludźmi i sprowadzaniem do Polski młodych Bułgarek. Po przedstawieniu im zarzutów ułatwiania czerpania korzyści z nierządu decyzją sądu będą podpisywać listę osób dozorowanych.

Przypomnijmy, że pierwsze zatrzymania w sprawie grupy bułgarskich sutenerów miały miejsce w listopadzie 2007 roku. Wtedy to stołeczni policjanci odkryli, że w jednej z podwarszawskich miejscowości obywatele Bułgarii prowadzą nielegalny rodzinny interes. Trzech mężczyzn i jedna kobieta zajmowali się handlem ludźmi i sprowadzaniem do Polski młodych Bułgarek. Sprawcy obiecywali im pracę w handlu. Jednak już następnego dnia po przyjeździe okazywało się, ze był to tylko wybieg, aby podstępem sprowadzić je do kraju. Na miejscu zabierano im paszport i bito. Następnie zmuszano do uprawiania prostytucji na trasach wylotowych. Wszystkie zarobione pieniądze musiały oddawać nadzorującej je 24–letniej Bułgarce.


Z zebranych materiałów wynikało, że oprócz 24–latki w grupie przestępczej jest jeszcze trzech mężczyzn w wieku od 16 do 42 lat. Cała czwórka została w listopadzie zatrzymana przez stołecznych policjantów a następnie tymczasowo aresztowana.

Wczoraj stołeczni kryminalni zatrzymali kolejne dwie osoby związane z tą sprawą. 52–letnia Jadwiga K. i 48–letnia Irena P. pomagały bułgarskim sutenerom. W swoich domach dawały nocleg i schronienie młodym Bułgarkom. Woziły je także na trasy wylotowe i przekazywały „opiekunom”. Teraz odpowiedzą za ułatwianie czerpania korzyści z nierządu. Sprawę prowadzą policyjni dochodzeniowcy z Komendy Stołecznej Policji. Policjanci niewykluczają dalszych zatrzymań.

Powrót na górę strony