Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Radiowozy w srebrnych barwach

Data publikacji 05.01.2008

Niemal codziennie do policjantów z całego kraju trafiają nowe radiowozy. Policjanci jeździć będą srebrno-niebieskimi kia, fordami, fiatami, oplami i jeepami. Część jest finansowania ze środków przekazanych przez lokalne samorządy. Wczoraj nowe radiowozy trafiły do Mińska Mazowieckiego i Białej Podlaskiej. W poniedziałek - o 10 nowych aut wzbogaci się Dolny Śląsk.

Pięć nowych radiowozów, w tym dwa terenowe jeepy i trzy srebrne kia oraz sprzęt techniki policyjnej przekazano wczoraj uroczyście mińskim policjantom.
Uroczystość zaszczyciło grono znamienitych gości: Komendant Stołeczny Policji insp. Jacek Olkowicz wraz z Zastępcą insp. Tadeuszem Berezą, parlamentarzyści i samorządowcy.
Dzięki wspólnym zabiegom i środkom finansowym z urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego, władz samorządowych powiatu mińskiego i środkom z Komendy Stołecznej Policji, sfinalizowano zakup nowoczesnego sprzętu dla Policji. Trzy srebrne kia i dwie terenówki jeep cherokee, będą służyć policjantom w Mińsku Mazowieckim i w podległych komisariatach. Jeden z terenowych radiowozów, będzie specjalistycznym autem, wykorzystywanym przez policjantów z referatu techniki kryminalistycznejRównież wczoraj do Białej Podlaskiej trafił nowy radiowóz. 130 mechanicznych koni, nowoczesne wyposażenie, oznakowanie według standardów unijnych – to najkrótsza charakterystyka nowego auta.
Radiowóz policjanci otrzymali dzięki pomocy finansowej gminy Biała Podlaska Wczoraj jej wójt Wiesław Panasiuk przekazał kluczyki do samochodu kierownikowi rewiru dzielnicowych. Wójt podkreślił, że dla mieszkańców gminy nowy nabytek bialskiej komendy jest symbolem dobrej oceny dotychczasowej pracy funkcjonariuszy, oraz zaangażowania gminny w poprawę bezpieczeństwa regionu.

Tymczasem nowe radiowozy trafią w poniedziałek do dolnośląskiej policji. 7 stycznia 2007 roku, o godz. 13.00 na ulicy Połbina we Wrocławiu zostaną przekazane auta, które trafią do Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. W uroczystości wezmą udział Komendant Wojewódzki Policji - insp. Jarosław Soliński, wiceprezydent Wrocławia - Wojciech Adamski oraz Komendant Miejski Policji we Wrocławiu - nadkom. Marek Szmigiel.
Do policjantów we Wrocławiu trafi 10 nowych radiowozów, wśród których pojawi się już niedługo na ulicach miasta nowy opel vectra. Auto to trafi do sekcji ruchu drogowego, a jego główne parametry techniczne to: silnik 2,8 l, moc 250 KM, prędkość 255 km/h, możliwość rozpędzenia się do 100 km/h -- w 7,3 s.


Dolnośląscy policjanci otrzymają łącznie 25 samochodów: osobowych, terenowych i busów. Są to zarówno auta przeznaczone dla służb umundurowanych, jak i operacyjnych, które będą wykorzystywane do różnych działań i w różnych warunkach terenowych. Samochody, które zostaną przekazane policji są finansowane z jej budżetu oraz samorządów. Znaczny
udział finansowy, w tym przedsięwzięciu ma Urząd Miejski Wrocławia.


Nowe radiowozy są inaczej oznakowane. Już nie będą to auta w kolorze niebieskim, tylko srebrnym. Ponadto nowe radiowozy będą oznakowane pasem folii barwy niebieskiej, odblaskowej, z dodatkowymi prostokątnymi elementami białej folii odblaskowej, umieszczonymi na górnej i dolnej krawędzi pasa. Odblaskowy napis POLICJA barwy białej będzie widniał po obu stronach pojazdu na niebieskim pasie wyróżniającym, a także na pokrywie silnika.
Wprowadzenie folii odblaskowej spowoduje, że radiowozy będą lepiej widoczne, zwłaszcza nocą.

  • Obok kia mińscy policjanci otrzymali dwa jeppy grand cherokee
  • Tradycyjne już poświęcenie radiowozów z życzeniami bezpiecznej jazdy
  • W uroczystości wziął udział Komendant Stołeczny Policji insp. Jacek Olkowicz
  • A tak wyglądało przekazanie radiowozu w Białej Podlaskiej
Powrót na górę strony