Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

Data publikacji 20.08.2016

Policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkania Lublina, który będzie odpowiadał za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna w połowie sierpnia na lubelskim Czechowie wdał się w sprzeczkę ze znanym mu 44-latkiem. Zadany przez niego cios powalił mężczyznę na ziemię. Ten upadając uderzył głową o chodnik. Do chwili obecnej pokrzywdzony przebywa w szpitalu w stanie śpiączki. Wczoraj 38-latek trafił do policyjnego aresztu. O jego losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło 15 sierpnia na jednej z ulic na lubelskim Czechowie. 38-latek zaczepił idącego z rodziną znanego mu 44-latka. Pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni. Następnie 38-latek uderzył mężczyznę tak mocno, że ten upadł uderzając głową o chodnik. Karetka zabrała go do szpitala. Obecnie mężczyzna utrzymywany jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Jego stan lekarze określają jako ciężki.

Poszukiwaniem sprawcy zajęli się policjanci z V komisariatu. Ustalili, jego dane personalne. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania, chociażby i dlatego, że poszukiwany był dodatkowo przez policjantów z innego komisariatu. Jak się okazało zatrzymany ma do odbycia 6-miesieczną karę za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Nakaz jego doprowadzenia wydał Sąd Rejonowy Lublin- Wschód z siedzibą w Świdniku.

Wczoraj 38-latek wpadł w ręce kryminalnych. Ci zatrzymali go na ul. Kalinowszczyzna. Policjanci wykonywali z jego udziałem na V komisariacie czynności procesowe. Mężczyzna będzie odpowiadał za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Wczoraj sąd aresztował 38-latka na 3 miesiące.

(KWP w Lublinie / dm)

Powrót na górę strony