Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymali pijanych kierowców

Data publikacji 22.08.2016

Policjant z Ogniwa Ruchu Drogowego w Ostródzie udowodnił, że policjantem jest się zawsze, a nie tylko podczas służby. Funkcjonariusz w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę, który w centrum miasta ściął znak drogowy i zmusił do ucieczki przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę. Swoją niebezpieczną jazdę zakończył, wjeżdżając w żywopłot. 34-letni kierowca mercedesa miał 3 promile alkoholu w organizmie. Podobne interwencje przeprowadzili policjanci z Brzozowa i Białegostoku

Do zdarzenia doszło w sobotę pop południu. Policjant w czasie wolnym od służby zauważył kierowcę mercedesa, który z dużą prędkością w centrum miasta przeciął rondo, uszkodził znak dwuetapowego przejścia dla pieszych zmuszając do ucieczki kobietę, po czym gwałtownie wjechał na chodnik. Mężczyzna nie zatrzymał się i pojechał dalej. Zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenie funkcjonariusza, że osoba prowadząca pojazd może być pod wpływem alkoholu. Widząc to wszystko, policjant pobiegł za tym samochodem. Po chwili kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w miejski żywopłot, przecinając chodnik. Gdy chciał wyjechać - dalszą jazdę samochodem uniemożliwił mu policjant, który zatrzymał mężczyznę do czasu przyjazdu patrolu. Interwencja funkcjonariusza spotkała się z pozytywną reakcją świadka tego zdarzenia, który pomógł funkcjonariuszowi przytrzymać mężczyznę. Kierowca mercedesa był bardzo agresywny.

Wezwany na miejsce patrol sprawdził stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że mieszkaniec miasta miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 34-latek został zatrzymany, a auto którym jechał trafiło na policyjny parking.

Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz kierowania.

---

W miniony piątek około godz. 17 policjant z brzozowskiej komendy, będąc poza służbą zwrócił uwagę na kierowcę forda, który jechał bezpośrednio przed nim. Mężczyzna poruszał się całą szerokością jezdni, wjeżdżał na krawężniki, bez konkretnej przyczyny zwalniał, a za chwilę znowu przyśpieszał. Jego styl jazdy wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.

W Grabownicy Starzeńskiej kierujący fordem zajechał na parking przy jednym ze sklepów. Policjant wykorzystał ten moment i błyskawicznie zareagował. Zajechał mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Podchodząc do kierowcy zauważył, że ten wysiadając z samochodu ledwo trzyma się nogach. Wyczuł od niego woń alkoholu. Funkcjonariusz zabrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę. Następnie o wszystkim powiadomił dyżurnego brzozowskiej komendy.  

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce ustalili, że kierowcą forda był 45-letni mieszkaniec gminy Dydnia. Badanie jego trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz 45-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

---

Wczoraj, 21.08 br., około godziny 14.00, będący akurat na urlopie funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, jadąc przez centrum miasta zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę kii. Prowadzone przez niego auto, oprócz tego, że miało otwartą klapkę wlewu paliwa, kilkakrotnie nerwowo zmieniało pasy ruchu oraz zwalniało i przyspieszało. W pewnym momencie kierujący nim mężczyzna zawrócił i widząc podążający za nim pojazd policjanta, nagle zjechał na parking. Funkcjonariusz szybko zatrzymał się za nim, uniemożliwiając mu dalszą jazdę i podszedł do zdenerwowanego kierowcy.

Podczas rozmowy policjant wyczuł od mężczyzny zapach alkoholu. Od razu o całej sytuacji powiadomił dyżurnego białostockiej Policji, który na miejsce skierował patrol ruchu drogowego. Chociaż zatrzymany 59-latek twierdził, że nie pił alkoholu, przypuszczenia interweniującego policjanta potwierdziło badanie alkomatem. Urządzenie wykazało w organizmie mężczyzny ponad promil alkoholu. W takim stanie chciał on jechać do Krakowa.

Nieodpowiedzialny kierujący stracił prawo jazdy i dalej jego postępowaniem zajmie się sąd.

(KWP w Olsztynie / KWP w Rzeszowie / KWP w Białymstoku / ms /pz )

Powrót na górę strony