Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uratowali cztery osoby z pożaru

Data publikacji 05.01.2008

Dwaj dzielnicowi z Radomyśla Wielkiego uratowali życie mieszkańcom kamienicy. Wczoraj podczas patrolu zauważyli ogień w oknie domu. Ewakuowali zagrożonych ludzi. Niepełnosprawnego mężczyznę na rękach wynieśli z mieszkania.

Kilka minut po godzinie 22 policjanci: młodszy aspirant Krzysztof Mrówka i starszy sierżant Tomasz Strzyż patrolowali ulicę Ogrodową. Stamtąd zauważyli ogień w oknie na parterze kamienicy w rynku. Okazało się, że w mieszkaniu wybuchł pożar.

Policjanci wyprowadzili z mieszkania cztery osoby. Dwie z nich były pijane, jedna w stanie upojenia alkoholowego. Wśród nich był też niepełnosprawny mężczyzna. Stróże prawa na rękach wynieśli go z płonącego mieszkania. Wezwali straż pożarną, a sami starali się ograniczyć rozprzestrzenianie ognia m.in. używając gaśnicy z radiowozu. Straż pożarna ostatecznie ugasiła ogień. Mieszkanie jednak zostało zniszczone.

Osoby ewakuowane przez policjantów zostały objęte opieką medyczną. Z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiły do szpitala na obserwację. Do szpitala przewieziona została również 79-letnia lokatorka mieszkania na wyższej kondygnacji. Życie tych osób nie jest zagrożone.

Dziś przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia. Policja bada przyczyny pożaru.

Powrót na górę strony