Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili ponad 500 sztuk amunicji, nielegalne papierosy i zlikwidowali uprawę konopi

Wspólne działania policjantów z powiatu bolesławieckiego, funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji oraz celników doprowadziły do przechwycenia dużych ilości nielegalnych papierosów, krajanki tytoniowej oraz amunicji, a także zlikwidowania uprawy krzewów konopi. W sprawie zatrzymano mężczyznę, który już usłyszał zarzuty. Straty na szkodę Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego od zabezpieczonego tytoniu szacuje się na około 115 tysięcy złotych.

Policjanci z komisariatu w Nowogrodźcu oraz funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Grupy Mobilnej Izby Celnej w Zgorzelcu, w wyniku wspólnie prowadzonych działań, przechwycili nielegalne wyroby tytoniowe, amunicję oraz ujawnili uprawę konopi. W sprawie tej zatrzymano 47-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego.

Po wejściu na teren jednej z prywatnych posesji, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 24 tys. sztuk papierosów i 150 kilogramów krajanki tytoniowej. Ponadto, podczas przeszukania znaleziono blisko 560 sztuk nielegalnej amunicji. Policjanci ujawnili również prowadzoną w tym miejscu, w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono kilkanaście krzewów, w różnej fazie wzrostu.

Wstępnie oszacowano, że z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego od wyrobów tytoniowych, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości około 115 tys. złotych. Podejrzany już usłyszał zarzuty nielegalnej uprawy konopi oraz posiadania amunicji, co w świetle obowiązujących przepisów zagrożone jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Posiadanie wyrobów tytoniowych bez akcyzy zostało objęte odrębnym postępowaniem. Przypomnijmy, że za tego typu czyny grozi do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa.

O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony