Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali kolejne życie

Data publikacji 23.08.2016

Opanowanie i profesjonalizm, to jedne z najważniejszych cech każdego policjanta. Międzyrzeccy policjanci wielokrotnie pokazali, że doskonale radzą sobie w trudnych i stresujących sytuacjach. Dzięki temu wielu ludzi mogło liczyć na ich pomoc i wsparcie. Po raz kolejny policjanci z Międzyrzecza zapobiegli próbie samobójczej.

Do podstawowych zadań policjantów należy ochrona porządku publicznego, wykrywanie i walka z przestępczością, ściganie osób poszukiwanych oraz poszukiwania osób zaginionych. Policjanci rozpoczynając służbę, nigdy nie wiedzą, co przyniesie dzień. Reagują na każde zgłoszenie. Zdarzają się interwencje, w których każda mijająca sekunda jest na wagę ludzkiego życia i tylko opanowanie oraz szybkie działanie funkcjonariuszy mogą zagwarantować jej szczęśliwy finał. Wszystko inne nagle przestaje się liczyć, a nadrzędnym celem staje się ratowanie życia.

Tak było w przypadku interwencji domowej w sobotę 20 sierpnia br. Dyżurny międzyrzeckiej jednostki otrzymał zgłoszenie od zdenerwowanej kobiety, która informowała, że jej mąż chce skończyć ze swoim życiem. Liczyła się każda chwila. Policjanci musieli działać bardzo szybko i zdecydowanie. Na miejsce dotarli w ostatniej chwili, kiedy mężczyzna miał już przygotowaną linę i chciał się powiesić. Policjanci udaremnili próbę samobójczą. 57-latek trafił pod opiekę lekarzy.

To kolejny przypadek w ostatnim okresie, kiedy dzięki szybkiej, zdecydowanej i profesjonalnej akcji policjantów z Międzyrzecza udało się uratować ludzkie życie.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony