Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za przewożenie papierosów bez akcyzy

Data publikacji 14.03.2006

Policjanci z Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymali dwóch mężczyzn ,którzy przewozili prawie 11.000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości prawie 57.000 złotych.

Wczoraj (13.03.2006 r.) tuż przed godziną 11.00 na ulicy Grunwaldzkiej ostródzcy policjanci zatrzymali samochód osobowy Opel Omega, którym jak ustalili będą przewożone nielegalnie pochodzące papierosy. Podczas kontroli auta w bagażniku i na tylnych siedzeniach funkcjonariusze znaleźli prawie 11.000 paczek papierosów różnych marek. Jak wstępnie ustalili policjanci 32-letni Tomasz F., i 49-letni Marek M. przewozili papierosy z Kętrzyna do Torunia. Obecnie funkcjonariusze ustalają kto miał być odbiorcą kontrabandy.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Podczas sprawdzania okazało się również, że Tomasz F. był już wcześniej karany za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz groźby karalne. Dziś po przesłuchaniu 32-latkowi zostanie przedstawiony zarzut przewożenia towarów akcyzowych. Grozi mu kara 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

Powrót na górę strony