Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali cztery ikony

Data publikacji 06.01.2008

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy wojewódzkiej współpracując z funkcjonariuszami śródmiejskiego komisariatu odzyskali cztery ikony skradzione z łódzkiej cerkwi i zatrzymali 43-letniego pasera. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Przedstawiciel Kościoła Prawosławnego o zdarzeniu powiadomił policję w miniony czwartek. Z powodu trwającego w cerkwi od dłuższego czasu remontu, nie był w stanie podać dokładnego okresu, w którym mogło dojść do kradzieży składowanych w magazynie ikon wartości kilku tysięcy złotych. Okazało się, że dwie z nich zostały wystawione na jednej z aukcji internetowych. Wówczas w działania zaangażowali się policjanci z komendy wojewódzkiej. Pracując niemalże całą noc ustalali internautę oferującego do sprzedaży kradzione dzieła sztuki licytując po kilkaset złotych za każdą.


Wczoraj wieczorem zapukali do drzwi jednego z mieszkań na Górnej. Zatrzymali tam zaskoczonego 43-latka. Podczas przeszukania policjanci znaleźli cztery ikony skradzione z cerkwi. Zabezpieczono także komputer i ponad 100 płyt CD. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty paserstwa za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony