Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za pijanym kierowcą

Data publikacji 06.01.2008

Nietrzeźwego kierowcę i jego dwójkę pasażerów zatrzymali policjanci z Bydgoszczy. Nie obyło się bez dramatycznego pościgu. Policjanci musieli użyć broni.

Kiedy kilka minut po godzinie 23 w Bydgoszczy przy ul. Kolbego funkcjonariusze z sekcji ruchu drogowego chcieli zatrzymać do kontroli hondę civic, jej kierowca zignorował dawane sygnały do zatrzymania się i zaczął uciekać. Za miastem w miejscowości Osówiec kierowca skręcił w drogę gruntową do lasu i po przejechaniu ok. 200 m wpadł w poślizg wywracając samochód. Kierowca i jeden z pasażerów wydostali się z auta przez wybitą tylną szybę i podnieśli go na koła. Na widok radiowozu wszyscy zaczęli uciekać.

W bezpośrednim pościgu zatrzymano dwie osoby – kierowcę (l.19) i jednego z pasażerów. W trakcie pościgu policjanci użyli broni raniąc w rękę 25-letniego pasażera. Mężczyźnie natychmiast na miejscu udzielono pomocy. Karetka pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala. Do drugiego pasażera policjantów doprowadził pies tropiący. Mężczyzna (l.25) został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Był nietrzeźwy. Miał 1,49 alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany w pościgu kierowca został osadzony w policyjnym areszcie. Miał 1 promil alkoholu w organizmie i nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu.

Powrót na górę strony