Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Legnicy uczestniczyli w Zlocie Pojazdów Zabytkowych

Data publikacji 25.08.2016

Policjanci ruchu drogowego wspólnie z klubem miłośników klasycznej motoryzacji uczestniczyli w ,,I Zlocie Pojazdów Zabytkowych’’ odbywającym się na terenie Chojnowa. Funkcjonariusze czynnie włączyli się w organizację tej imprezy, na której nie zabrakło także radiowozów z czasów PRL-u.

Na terenie Chojnowa zorganizowany został pierwszy w tym miejscu zlot pojazdów zabytkowych. W organizację tego przedsięwzięcia włączyli się czynnie policjanci z Legnicy. Funkcjonariusze korzystając z okazji w bezpośrednich rozmowach z osobami, które przyszły obejrzeć zabytkowe pojazdy rozmawiali o aspektach bezpiecznego zachowania na drodze.

Zarówno dorośli, młodzież i dzieci mogli dowiedzieć się od funkcjonariuszy ruchu drogowego m. in. jak prawidłowo reagować w trudnych sytuacjach związanych z komunikacją samochodową. Policjanci przedstawiali też zagrożenia związane z nieprawidłowym użytkowaniem pojazdów oraz przypominali najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mając na uwadze zbliżające się rozpoczęcie roku szkolnego.

Na miejscu nie zabrakło także policyjnych radiowozów, z którymi mogli zapoznać się uczestnicy zlotu, a za sprawą pasjonatów motoryzacji pojawiły się repliki radiowozów z czasów PRL-u.

(KWP we Wrocławu / pz)

  • Policyjne samochody
Powrót na górę strony