Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej w rękach tarnowskich policjantów

Data publikacji 26.08.2016

Kryminalni z Komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali 25-latka, który w okresie od lutego do sierpnia br. dokonał w sumie 12 przestępstw na łączną sumę ponad 20 tysięcy złotych. Mężczyzna pokonywał zabezpieczenia mieszkań przy pomocy skradzionych wcześniej oryginalnych kluczy.

Na początku sierpnia w Tarnowie miało miejsce włamanie do mieszkania w bloku przy ul. Marynarki Wojennej. Sprawca przy użyciu oryginalnego klucza wszedł do środka, skąd ukradł telefony komórkowe, zegarki i gotówkę na łączna sumę ponad 1200 złotych. Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komisariatu Policji Tarnów-Centrum realizujący czynności ustalili, że poszkodowana tego samego dnia, będąc w pracy, utraciła torebkę wraz z kluczami do mieszkania oraz dokumentami. Na następny dzień sprawca został już zatrzymany, a skradzione mienie odzyskane. Okazało się, że jest to dwudziestopięciolatek - mieszkaniec Tarnowa.

Mężczyźnie udowodniono między innymi włamanie do mieszkania z lutego br. skąd ukradł biżuterię i 11.000 złotych, włamanie się do hali sportowej w maju 2016 roku oraz w okresie od kwietnia do sierpnia br. kradzieże dokumentów, pieniędzy i telefonów komórkowych pacjentom oddziałów szpitalnych w Tarnowie.

Zatrzymanemu mężczyźnie udowodniono w sumie 12 przestępstw z czego 3 kradzieże z włamaniem i 9 kradzieży mienia. Został on doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która zastosowała wobec niego środki wolnościowe w postaci dozoru policji. Za kradzież z włamaniem ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do 10 lat.

Postępowanie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum, a czynności ukierunkowane są na odzyskanie utraconego mienia.

(KWP w Krakowie / pz)

Powrót na górę strony