Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Katowice: 17-letni dealer narkotykowy zatrzymany

Częstochowscy policjanci zapobiegli wprowadzeniu na rynek 270 tabletek ekstazy oraz zatrzymali dwóch 17-letnich handlarzy. 12 listopada br. policjanci z Sekcji d/w z przestępczością narkotykową prowadząc działania w okolicach lokali gastronomicznych wylegitymowali 17-letniego chłopca.

Funkcjonariusze zauważyli, że legitymacja, którą posługuje sie chłopak jest podrobiona. Młody mężczyzna widząc tą sytuacje zaczął uciekać wyrzucając z kieszeni rzeczy. Jak się okazało były to woreczki z tabletkami ekstazy, które zamierzał sprzedawać. Podjęte w miejscu zamieszkania czynności ujawniły kolejne poporcjowane już w woreczkach tabletki ekstazy w ilości ponad60 sztuk. Łącznie u 17-latka znaleziono ponad 90 tabletek ekstazy.

Przedstawiono mu zarzuty posiadania i sprzedaży narkotyków, a także posługiwania się podrobioną legitymacja szkolną. Dalsze czynności policjantówdoprowadziły dozatrzymania kolejnego 17-latka, który posiadał w domu 180 tabletek ekstazy przeznaczonych do sprzedaży.Młodzieniec będzie odpowiadał nie tylko za posiadanie narkotyków ale i rownież za ich sprzedaż osobom nieletnim. Ustalono, że narkotyki sprzedawane były od co najmniej pół roku pod częstochowskimi dyskotekami, pubami i innymi lokalami. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Powrót na górę strony
Polska Policja