Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

1000 porcji amfetaminy nie trafi na rynek

Data publikacji 27.08.2016

Wspólne działania policjantów z Wrocławia i Lwówka Śląskiego doprowadziły do zatrzymania trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami. Funkcjonariusze przeszukując podejrzanych i miejsca ich pobytu zabezpieczyli blisko 1000 porcji amfetaminy. Za naruszenie przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii wszyscy odpowiedzą teraz przed sądem.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim prowadzili działania wymierzone w przestępczość narkotykową. W trakcie realizowanych na terenie powiatu lwóweckiego czynności funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby podejrzane o posiadanie i handel środkami odurzającymi. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 20 do 51 lat.

Do zatrzymania doszło na terenie gminy Gryfów Śląski. Okazało się, że dwaj kontrolowani przez policjantów mieszkańcy Gryfowa posiadają przy sobie 9 porcji amfetaminy. Kolejne działania policjantów doprowadziły do zatrzymania 51-latka, u którego w mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1000 porcji narkotyków. Sprawdzenia specjalistów potwierdziły, że jest to amfetamina.

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Wobec 51-latka na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd zatrzymani mieli taką ilość narkotyków i jakie było ich przeznaczenie.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, natomiast za handel, sprzedaż i udzielanie grozić może kara nawet do 10 lat pozbawiania wolności.

(KWP Wrocław /dk)

Powrót na górę strony