Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 23 tys. paczek papierosów bez akcyzy

Data publikacji 27.08.2016

Nielegalny towar ujawnili i zabezpieczyli chełmscy policjanci. Kontrabanda przechowywana była na terenie posesji 67-letniej kobiety. Wartość uszczuplenia należnego podatku sięga blisko 400 tys. złotych. Kobieta usłyszała zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoką grzywną.

W środę (24 sierpnia 2016 r.) policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspierani przez policjantów kryminalnych z chełmskiej komendy przeszukali teren jednej z posesji na terenie miasta. Jej właścicielką okazała się 67-letnia kobieta. Policjanci znaleźli tam i zabezpieczyli ponad 23,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wyroby tytoniowe przechowywane były w jednym z garaży, spakowane w kartonowych pudełkach.

Funkcjonariusze zabezpieczyli również znajdującą się tam maszynę służącą do pakowania papierosów oraz samochód dostawczy z przerobioną skrzynią ładunkową, która mogła służyć jako schowek do przewożenia papierosów. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę prawie 400 tys. złotych. 67-letnia mieszkanka Chełma usłyszała zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoką grzywną.

(KWP Lublin /dk)

Film Policjanci zabezpieczyli ponad 23 tys. paczek papierosów bez akcyzy

Opis filmu: Policjanci zabezpieczyli ponad 23 tys. paczek papierosów bez akcyzy

Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli ponad 23 tys. paczek papierosów bez akcyzy (format mp4 - rozmiar 8.92 MB)

Powrót na górę strony